«Tostrup Terrasse» til Onkel Thor
Lørdag 4. november blir det fest på Onkel Thor da bandet Tostrup Terrasse tar turen fra Horten i Vestfold og byr på folkelig og fengende festmusikk.

Bandet spiller egne låter og blander country, pop og rock på en måte som gir dem et helt eget uttrykk. Noen påstår at de kan høre referanser til både Hellbillies, Vassendgutane og Plumbo i musikken, men Tostrup Terrasse står trygt på egne musikalske bein.
De som ser på TV-serien «Norske Rednecks» på kanal MAX har sikkert fått med seg at bandet spiller på mange av festene i serien og det er også Tostrup Terrasse-låten «Redneck Blod» som avslutter hver episode. Dette er også bandets nye singelutgivelse.
Vokalist, gitarist og låtskriver Frank A. Tostrup har vært en av de mest markante musikerne i Horten i mange år og har skrevet låter både til nevnte Plumbo og den amerikanske rockeren Gene Simmons fra KISS, i tillegg til egne band.
Bassist Roald Villesvik er mannen som skrev hitlåten «Det vakke min skyld» som gjorde Ole i´Dole Evenrud kjent, og gitarist Roger Hannevig og trommeslager Odd Hyllene har spilt med de fleste i musikkmiljøet i Vestfold gjennom en årrekke.
Tostrup Terrasse har markert seg som et drivende godt liveband med utallige spillejobber bak seg, både på mindre puber og på store festivaler. Bandet har også delt scene med band som Hellbillies, Vassendgutane og Plumbo. Tostrup Terrasse har gitt ut flere singler, og flere av dem spilles jevnlig på radio.
Konsertstart ca. 23.00
Billettpris kr 150,-
>> Nyhetsarkivet
>> Abonner
tilbake
Utskriftsvennlig
versjon